הקליניקות של בטר באלאנס עובדות כרגיל במהלך הסגר - בהתאם להנחיות התו הסגול

איך לשפר יציבות לקויה בעזרת מדרסים?

מדרסים » איך לשפר יציבות לקויה בעזרת מדרסים?

ראשית, נתחיל בהסבר קצר אודות יציבות תקינה. יציבה תקינה מתבטאת בשיווי משקל נכון, שמתקבל מפיזור עומסים תקין על כל כף הרגל. במצב זה גוף האדם נשאר מאוזן במהלך פעילויות שונות ביום וגם במצבי מנוחה וכך אנו נמנעים מפציעות מיותרות. בנוסף, היציבות שלנו מושפעת גם מגורמים נוספים רבים, כגון מבנה עצמות השלד, מבנה עצמות האגן ומערכת העצבים. לעצמות האגן קיים תפקיד מרכזי בשמירה על היציבות שלנו מאחר והן נמצאות במרכז הגוף. גם למערכת העצבים קיים תפקיד מרכזי ביציבות הגוף ולכן, פגיעה במערכת העצבים עלולה להוביל לנזק ממשי ולפגיעה ביציבות.
גורם נוסף המשפיע על יציבות הגוף הינו חוסר איזון של השרירים, לדוגמה: שרירים נוקשים מידי או שרירים גמישים יתר על המידה, שרירים מקוצרים המסבים עומס על עמוד השדרה, אסימטריה בין הרגליים המובילה לרגל אחת קצרה יותר מהרגל מהשנייה ועוד.

יציבה לקויה – נזקים

יציבה לקויה עלולה לגרום נזק לאיברים נוספים ובכך להחמיר ולהגדיל את הנזק. דוגמאות נפוצות לתופעה הן כאבי ברכיים, כאבי מפרקים, וכאבים בכפות הרגליים.
בנוסף, יציבה לקויה עשויה לגרום למחלת הקיפוזיס (לקות יציבה שבה יש עיקול יתר של הגב העליון, דבר המתבטא בבליטה בגב). מחלה זו מתבטאת בגב שחוח שזרימת הדם בו אינה תקינה וכתוצאה מכך נוצר עומס יתר על החוליות בעמוד השדרה. מחלה זו עלולה להוביל לשחיקת עצמות, דלקות פרקים, מנח ראש לא תקין ועוד.  

יתר על כן, יציבה לקויה עלולה לגרום להופעת מיגרנות כאשר הראש נמצא בתנוחה לא תקינה. קיימות תופעות נוספות כגון עייפות יתר, קשיים נשימתיים ואנרגיה ירודה אשר עשויים לנבוע כתוצאה מיציבה שאינה תקינה.

דרכי טיפול ביציבה לקויה 

מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית הם אחד הדרכים האפקטיביות ביותר בטיפול ביציבה לא תקינה. לאחר אבחון מקיף המדרסים מותאמים אישית לכף הרגל בצורה שמאפשרת לתקן את היציבה. מדרסים אורטופדיים מאפשרים תמיכה אפקטיבית בכף הרגל וכך ניתן לבצע מגוון פעילויות גופניות בצורה טובה יותר כגון הליכה, ריצה, ועמידה ממושכת ללא מאמץ. טיפול בשורש הבעיה יביא להקלה בכאבים נוספים שנוצרו כתוצאה מהיציבה הלקויה, וכן יקל בצורה משמעותית על העומס הבלתי מאוזן בעמוד השדרה, יתקן מנח ראש וצוואר שנמצאים בתנוחה לא נכונה, ויקל על העומס על האגן, הברכיים והירכיים.

בטר באלאנס 

בטר באלאנס מתמחים במדרסים אשר מותאמים באופן אישי ובצורה מדויקת לכל כף רגל של מטופל ומטופל. המדרסים מיוצרים מחומריים איכותיים המשלבים טכנולוגיות מתקדמות. הטיפול באמצעות מדרסים משפר משמעותית את היציבה וכתוצאה מכך את איכות החיים.

יציבה לקויה
אולי יעניין אותך גם

מאמרים נוספים