הקליניקות של בטר באלאנס עובדות כרגיל במהלך הסגר - בהתאם להנחיות התו הסגול

בוניון החייטים

בעיות נפוצות
בוניון החייטים

מה זה בוניון החייטים (Bunionette)?

בוניון החייטים מתאר מצב בו נוצרת בליטה, שהיא למעשה עצם, בבסיס מפרק הבוהן החמישית ברגל (זרת). למעשה מדובר במצב דומה לבעיה רפואית אחרת – הלוקס ולגוס – שם מדובר בבוהן ולא בזרת.

בוניון החייטים יכול לכאוב, בייחוד אם האזור בא במגע עם נעל. בוניון החייטים אמנם דומה להלוקס ולגוס, אך נדיר יותר. במחקר בו נבדקו מטופלים עם בעיות בכפות הרגליים, נמצא כי רק 4% מהם היו בעלי בוניון החייטים, זאת לעומת 39% מהם שהיו בעלי הלוקס ולגוס.

התופעה קיבלה את שמה לפני שנים רבות, כאשר החלו לשים לב שחייטים אשר ישבו בישיבה מזרחית, כך שהחלק החיצוני של כף הרגל נגע ברצפה לפרקי זמן ארוכים, פיתחו בוניון.

תסמינים של בוניון החייטים

התסמין העיקרי של בוניון החייטים הוא בליטה הנראית לעין בצד החיצוני של הזרת בכף הרגל. לעיתים הבליטה גדלה עם הזמן. ייתכן שהבליטה תהיה אדומה וכואבת. בנוסף, התסמינים יכולים להחמיר לאחר נעילת נעליים ואז עוצמת הכאב בכף הרגל תגבר.

מה גורם להופעת בוניון החייטים?

  • נעליים קטנות מידי (במידה קטנה) או נעלי עקב המפעילות לחץ על כף הרגל.
  • צורות כף רגל מסוימות – מבנה כף הרגל המועברת בתורשה יכולות להגדיל את הסיכוי להתפתחות בוניון חייטים.
  • רצועות חלשות בכף הרגל

טיפול בבוניון החייטים

ישנן מספר דרכים להקל על התסמינים של בוניון החייטים, אך חשוב לציין שהן אינן מרפאות את בוניון החייטים, כלומר לא יעלימו את הבליטה, אלא יקלו על הכאבים.

  • מדרסים בהתאמה אישית: יכולים לרפד את האזור, כך שבעת חיכוך בנעילת נעל, תהיה הקלה בכאב
  • נעליים: נסו לבחור נעליים רחבות ורכות, ולא נעליים צרות או נעלי עקב
  • הנחת קרח על האזור הכואב למשך 5-10 דקות תוכל להקל על הכאב בכף הרגל
  • שימוש במשככי כאבים יכול להקל על התסמינים כאשר הכאבים בכף הרגל חזקים מאוד

מומלץ להתייעץ עם רופא אורטופד בקופת החולים (מכבי, כללית, מאוחדת, לאומית) כדי לבצע אבחון של הבעיה הרפואית הגורמת לכאבים בכפות הרגליים ובמידת הצורך לקבל המלצה לטיפול בעזרת מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית לכף הרגל.

במקביל, ניתן להתייעץ עם אחד מטכנאי המדרסים של בטר באלאנס לצורך אבחון וסריקה ממוחשבת של מנח כף הרגל – ללא עלות וללא התחייבות. במידת הצורך טכנאי המדרסים יבצע התאמה מדויקת של מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית למנח כף הרגל של המטופל. השימוש במדרסים מטפל בכאבים בכף הרגל, כאבי ברכיים, כאבי רגליים, כאבי גב תחתון וכאבי גב עליון.

בוניון החייטים - Bunionette
אולי יעניין אותך גם
מאמרים נוספים