הקליניקות של בטר באלאנס עובדות כרגיל במהלך הסגר - בהתאם להנחיות התו הסגול

בעיות רפואיות נפוצות בכף הרגל

מדרסים » בעיות רפואיות נפוצות בכף הרגל

כאביים בכף הרגל? תוהים מה הבעיה? במאמר זה נציג בפניכם סימפטומים של בעיות רפואיות נפוצות בכף הרגל, מחולק עפ”י אזורים.

עקב כף הרגל

ישנם מספר בעיות רפואיות נפוצות בכף הרגל הגורמות לכאבים בעקב:

דורבן בעקב

דורבן בעקב נוצר בעקבות דלקת חמורה ברצועה הפלנטרית הנמשכת בין העקב לבין אצבעות כף הרגל. תחושת הכאב דומה לדקירה (כמו לדרוך על דורבן). מדרסים בהתאמה אישית עם שקע קטן באזור הכואב ותמיכה טובה לשאר הרגל יסייעו בהפחתת הכאב ויספקו לגוף הזדמנות להילחם בזיהום מבלי לגרות שוב ושוב את האזור הדלקתי.

תסמונת כרית העקב

כריות העקב הן למעשה שכבה עבה של רקמה הנמצאת בכף הרגל ומגנה עלינו בעת הליכה. כאשר רקמה זו נשחקת, עקב כף הרגל חווה לחץ בעת עמידה ונוצרת תחושה של כאב עמוק במרכז העקב. הכאבים יופיעו בעיקר בעת הליכה על משטחים קשים אוכאשר הולכים יחפים.

קשת כף הרגל

תפקידה של קשת בכף הרגל היא לשמור על גמישות כף הרגל ולייצב את שלושת נקודות המגע של מנח כף הרגל. ישנם מספר בעיות רפואיות נפוצות ,מולדות או מתפתחות עם השנים, הגורמות לכאבים במנח כף הרגל בברכיים ואפילו בגב.

קשת גבוהה (הולפוס)

אנשים הסובלים מהולפוס מציגים קשת כף רגל גבוהה מהנורמה שגורמת לכך שמרבית כף הרגל אינה נוגעת ברצפה. הכאבים יכולים להתבטא בעקב כף הרגל ובחלק החיצוני של כף הרגל הנוגע ברצפה. כמו כן, קשת גבוהה יכולה לגרום לכאבים בברכיים ובגב. מדרסים עוזרים לייצב את ההליכה ולהפחית לחץ מהחלק החיצוני של כף הרגל

קשת נמוכה (פלטפוס)

פלטפוס הוא מנח המתאר מצב שבו הקשת המידאלית נמוכה/שטוחה ובכך מרכז כף הרגל אינו מורם מהקרקע כפי שאמור להיות בכף רגל תקינה. כשהקשת קורסת היא לא מייצבת את הרגל כמו שצריך ולכן תופעה זו מחוללת שרשרת של שינויים במבנה כף הרגל והקרסול הגורמות לכאבים במנח כף הרגל, בקרסול, באגן ובגב בזמן הליכה או עמידה. הטיפול היעיל ביותר בפלטפוס נעשה באמצעות מדרסים בהתאמה אישית עם תמיכה טובה ומדויקת למנח כף הרגל, מדרסים אלו יפחיתו את הכאב בצורה משמעותית,

דלקת פלנטרית

הרצועה הפלנטרית היא רצועה הנמשכת מעקב כף הרגל ועד לאצבעות כף הרגל. כאשר מופעל לחץ ממושך על כף הרגל עלולה להתפתח דלקת כואבת הגורמת לכאבים ברגליים. מומלץ לטפל בדלקת פלנטרית ברגע שחשים בכאבים בקשת, להימנע מהליכה בנעלי עקב ולהקפיד על מדרסים איכותיים עם שכבה בולמת זעזועים המטפלת במנח כף הרגל.

כרית כף הרגל הקדמית

ישנם מס’ בעיות רפואיות נפוצות בכף הרגל הגורמות לכאבים בכרית כף הרגל הקדמית:

מטטרסלגיה

מטטרסלגיה היא מונח המתאר מצב בו מתפתחת דלקת הגורמת לכאבים באזור כריות כף הרגל. השם נגזר משמן של עצמות הנמצאות בכף הרגל – עצמות המטטרסל. בדרך כלל, הכאב יהיה חד או שורף, ויורגש בכף הרגל באזור כרית כף הרגל או מתחת לאצבעות כף הרגל. כאשר עומדים, הולכים או רצים, הכאב עלול להחמיר, במיוחד אם נעשה זאת יחפים או על משטח קשיח. לעיתים תהיה תחושה של מעין אבן בנעל.

אצבעות כף הרגל

ישנם מס’ בעיות רפואיות נפוצות בכף הרגל הגורמות לכאבים או עוויתויות באצבעות כף הרגל:

הלוקס ולגוס

תופעה אורטופדית שכיחה למדי, במיוחד בקרב נשים, בה נוצר מצב בו הבוהן נדחפת על עבר שאר האצבעות, ובמקביל לכך פעמים רבות נוצרת בליטה, שהיא למעשה עצם, בבסיס מפרק הבוהן. לרוב, המטופלים מעידים כי היא הבעיה היא אסתטית בלבד, אך לעתים נוצר חוסר נוחות בנעילת נעליים מסוימות, ואף כאבים ונפיחות באזור בסיס מפרק הבוהן.

בוניון החייטים

בדומה להלוקס ולגוס (בו מדובר בבוהן), מדובר במצב בו נוצרת בליטה, שהיא למעשה עצם, בבסיס מפרק הבוהן החמישית ברגל (זברת). הבוניון יכול לכאוב, בייחוד אם האזור בא במגע עם נעל. בוניון החייטים אמנם דומה להלוקס ולגוס, אך נדיר יותר. מדרסים יסייעו להפחית את הכאבים ולמנוע את התקדמות המחלה בשתי המצבים.

אצבעות פטיש

אצבעות פטיש הוא כינוי למצב שבו יש עיוות של אחת או כמה מהבהונות (לרוב בבוהן השנייה, שלישית או רביעית), ככה שישנו כיפוף במפרק שלהן. המצב נגרם עקב חוסר יציבות של השרירים, הגידים והרצועות שגורמים לבהונות להיות ישרות במצב רגיל. גורמים מגוונים יכולים להשפיע על התפתחות אצבעות פטיש.

בעיות רפואיות נפוצות בכף הרגל
אולי יעניין אותך גם

מאמרים נוספים