הקליניקות של בטר באלאנס עובדות כרגיל במהלך הסגר - בהתאם להנחיות התו הסגול

האם מדרסים עוזרים לכאבי כפות רגליים?

מדרסים » האם מדרסים עוזרים לכאבי כפות רגליים?

האם אתם סובלים מכאבים בכפות הרגליים? אם כן, סביר שתחפשו דרך טובה ואמינה להקל על הכאב. אז האם מדרסים עוזרים באמת לכאבים בכפות הרגליים? ואיך בוחרים את המדרס הנכון?

ובכן, התשובה אינה חד משמעית ותלויה בשני פרמטרים:

  1. איזה מדרסים אתם קונים?
  2. מה הבעיה ממנה אתם סובלים?

איך בוחרים מדרסים שעוזרים באמת?

כולם יכולים ללכת לסופר פארם או לחנות ספורט ולרכוש מדרסים מהמדף, לרוב במחיר הנע בין 70-120 שקלים. מדרסים אלה מספקים רכות נוספת ובמרבית המקרים לא יעזרו לכאבים שלכם, לפחות לא לטווח ארוך.

למה? משתי סיבות עיקריות:

  1. הם לא מדרסים בהתאמה אישית
  2. הם לא מטפלים במנח כף הרגל

בואו נסביר

כל המדרסים מתאימים לאחת משתי קטגוריות: מדרסים מיוצרים בהתאמה אישית, או מוצרי מדף. מוצרי מדף יכולים לעזור בריכוך הצעד והתאמת גודל הנעל לגודל כף הרגל, אך במרבית המקרים הם לא יעזרו לאנשים הסובלים מבעיות אורטופדיות בכף הרגל. זאת מכיוון שהם מיוצרים בגדלים סטנדרטיים ולא עפ”י גודל וצורת כף הרגל שלכם.

מכיוון שמטרתם של מדרסים הוא קודם כל להחזיק את כף הרגל ולספק לה תמיכה מלאה, כל חוסר התאמה בין צורת כף הרגל לבין המדרס פוגעת ביכולת של המדרס לפזר את משקל הגוף באופן שווה על פני כל כף הרגל ולספק את התמיכה לה אתם זקוקים כל כך.

בנוסף, מדרסים מהמדף לעולם לא יעבדו באופן אקטיבי על תיקון מנח כף הרגל. בשביל לתקן את כף הרגל תצטרכו מדרסים ביומכניים שמיוצרים כדי לשנות את צורת הרגל שלכם לאט לאט כך שתוכלו להנות מיציבה טובה והליכה ללא כאבים, גם בלי המדרסים.

ולכן, רק מדרסים מיוצרים בהתאמה אישית המספקים תמיכה מלאה ופיזור משקל שווה על פני כל כף הרגל יעזרו לכם ויורידו את רמת הכאב.

מתי מדרסים יכולים לעזור?

האם מדרסים עוזרים? כן. למה הם עוזרים? למגוון רחב של בעיות. כולל:

ניתן לטפל בכל אחד מהבעיות הללו באמצעות מדרסים מסוג אחר.

לסיכום – האם מדרסים עוזרים לכאבים בכף הרגל?

כפי שציינתי קודם בפוסט זה התשובה לשאלה האם מדרסים עוזרים היא – תלוי. אם אתם סובלים מבעיות אורטופדיות הגורמות לכם לכאבים בכף הרגל מדרסים מהמדף או מדרסים שאינם מספקים תמיכה נאותה לא יעזרו לכם. אולם אם תרכשו  מדרסים ביומכניים מותאמים אישית המספקים עם פיזור משקל אחיד ותמיכה טובה לכף הרגל, תוכלו להפוך את החיים שלכם לנטולי כאב.

האם מדרסים עוזרים לכאבי כפות רגליים?
אולי יעניין אותך גם

מאמרים נוספים