הקליניקות של בטר באלאנס עובדות כרגיל במהלך הסגר - בהתאם להנחיות התו הסגול

המדריך לבחירת מדרסים

מדרסים » המדריך לבחירת מדרסים

מאיזה חומרים עשויים מדרסים וכיצד לבחור את המדרס הטוב ביותר?

המדרס הטיפולי הממוצע מיוצר מ-4 חומרים שונים בעלי יכולות בלימת זעזועים, ריפוד, אוורור, ותמיכה משתנות. אם אתם מחפשים לרכוש מדרסים, חשוב שתכירו מאיזה חומרים עשויים מדרסים כדי שתוכלו למצוא את המדרסים האיכותיים ביותר.

המדריך המוצע מטה הוא מדריך חינמי לחלוטין הפורש בפניכם את כל סודות התעשייה: מאיזה חומרים עשויים מדרסים, שיטות פעולה, חומרים, וטיפים לקניית מדרסים. לגזור ולשמור.

אורתולייט ?

אורתולייט הוא חומר זול, ספוגי ורך בדחיסות נמוכה – בינונית שמתאים בעיקר לייצור רפידות נעליים. מדרסים מאורתולייט אינם מתאימים לשיכוך זעזועים ואינם מספקים תמיכה. אורתולייט אינו מתאים לאנשים בעלי בעיות מבניות בכף הרגל או כאבים בכפות הרגליים אלא בעיקר לאנשים שמבלים שעות רבות בעמידה ומחפשים להרגיש רכות מתחת לכף הרגל.

EVA ?

חומר ספוגי בדחיסות גבוהה. מרכך את ההליכה אך אינו יכול לשמש כבולם זעזועים. EVA מחזיק מעמד לאורך הרבה זמן ולכן נחשב חומר איכותי לשימוש במדרסים. לבדו, EVA אינו יכול להחזיק את הרגל ולפזר את משקל הגוף.

טיפ: EVA הוא חומר מצוין לריפוד הנעל ולכן אם אתם מחפשים מדרסי נוחות, EVA זה בדיוק מה שאתם צריכים.

אבל אם אתם מחפשים מדרסים המספקים תמיכה (לדוגמא אם אתם סובלים מכאבים או אובחנתם עם בעיה אורטופדית בכף הרגל) לא תוכלו להסתפק במדרס העשוי מ-EVA בלבד ותצטרכו לבחור מדרס המשלב בין EVA לחומר אחר.

ג’ל ?

חומר זול ורך מאוד שנמצא איפשהו בין הסקאלה של נוזל למוצק. מדרסים מג’ל מספקים תכונות של בלימת זעזועים אך אינם יכולים לספק תמיכה לכף הרגל. לעיתים משלבים את הג’ל במדרסים עשויים חומרים איכותיים יותר, עם זאת מומלץ להיזהר ולהימנע ממדרסים עשויים ג’ל, במיוחד אם הם מוצרי מדף ולא מיוצרים בהתאמה אישית.

טיפ: אם אתם סובלים מבעיות מבניות בכף הרגל, התרחקו ממדרסי ג’ל ככל יכולתכם.

פוליאתילן PTT

פוליאתילן הוא חומר פלסטי קשיח וגמיש בעל תכונות תרמופלסטיות. פלטה עשויה PTT יכולה לשנות את צורתה בחימום שוב ושוב וניתן לכוון את צורתו מחדש במשך שנים לאחר השימוש ולכן ה-PTT נחשב לאחד החומרים האיכותיים ביותר המשמשים בתעשיית המדרסים. פלטת ה-PTT מחזיקה את צורת הרגל היטב ומתאימה לבעלי בעיות מבניות בכפות הרגליים.

PORON XRD

PORON XRD הוא חומר ספוגי בדחיסות גבוהה מאוד בעל טכנולוגיית בלימת זעזועים מתקדמת. הפורון הדק מספק בלימת זעזועים ברמה הגבוהה פי 9 מחומרים סטנדרטיים המשמים לייצור מדרסים.

טיפ: אם אתם סובלים מבעיות מבניות בכף הרגל או עוסקים בספורט באופן אינטנסיבי, התעקשו על רכישת מדרסים בהם משולב פורון להגנה מלאה על כף הרגל.

המדריך לבחירת מדרסים
אולי יעניין אותך גם

מאמרים נוספים