הקליניקות של בטר באלאנס עובדות כרגיל במהלך הסגר - בהתאם להנחיות התו הסגול

טיפול בעצם בולטת בכף הרגל

מדרסים » טיפול בעצם בולטת בכף הרגל

עצם בולטת בכף הרגל היא תופעה אורטופדית כואבת בכף הרגל המתבטאת בבליטת עצם ועיוות צורת כף הרגל. ישנם שלושה פתולוגיות עיקריות המתבטאות בצורה זו:

הטיפול בעצם בולטת בכף הרגל הוא באמצעות שילוב של נעליים מתאימות, מדרסים טיפוליים בהתאמה אישית לטיפול במנח כף הרגל, ובמקרים חמורים ניתוחים לסילוק הבליטה.

טיפול בעצם בולטת בכף הרגל: הלוקס ולגוס (בוהן קלובה)

הלוקס ולגוס היא תופעה אורטופדית שכיחה למדי, במיוחד בקרב נשים, בה הבוהן נדחפת על עבר שאר האצבעות והעצם בבסיס מפרק הבוהן נדחף כלפי חוץ. לרוב, המטופלים מעידים כי הבעיה היא אסתטית בלבד, אך לעתים נוצר חוסר נוחות בנעילת נעליים מסוימות, ואף כאבים ונפיחות באזור בסיס מפרק הבוהן.

חשוב להגיד שמדרסים בהתאמה אישית יכולים לסייע בטיפול בעצם בולטת בכף הרגל, אולם בכל מקרה חשוב להתייעץ עם רופא או טכנאי מדרסים ולהחליף לנעליים רחבות יותר שאינן לוחצות על אצבע מספר 1 (בוהן כף הרגל). מדרסים בהתאמה אישית יסייעו בחלוקת הלחץ המופעל על כף הרגל ולהאט את התקדמות התופעה.

במקרים של כאבים מתמשכים, ייתכן שרופא אורטופד ימליץ על ניתוח להסרת העצם הבולטת.

טיפול בעצם בולטת בכף הרגל: בוניון החייטים

בוניון החייטים הינו דומה להלוקס ולגוס אך אינו משפיע על הבוהן אלא על הזרת. הבוניון יכול לכאוב, בייחוד אם האזור בא במגע עם נעל. בוניון החייטים אמנם דומה להלוקס ולגוס, אך נדיר יותר. במחקר בו נבדקו מטופלים עם בעיות בכפות הרגליים, נמצא כי רק 4% מהם היו בעלי בוניון החייטים, זאת לעומת 39% מהם שהיו בעלי הלוקס ולגוס.

הטיפול בעצם בולטת בזרת דומה לטיפול בהלוקס ולגוס: נעילת נעליים רחבות מומלצת, ויש להתאים מדרסים טיפוליים בהתאמה אישית לפיזור משקל כף הרגל.

טיפול בעצם בולטת בכף הרגל: דורבן בעקב

דורבן, או בשמו הרפואי Plantar Fasciitis, הוא למעשה מצב של דלקת ברקמה עבה בשם Plantar Fascia, או בעברית רקמת החיתולית הכפית. רקמה זו נמתחת בין העקב לבין האצבעות בכף הרגל כמעין מיתר, ותפקידה בין היתר הוא לספוג זעזועים בעת הליכה. כאשר ישנו לחץ גדול מידי על הרקמה, נגרמים לה קרעים קטנים. הקרעים הללו יכולים, לאורך זמן, לגרות תגובה דלקתית באזור העקב הגורמת לתחושה דוקרת, כמו זיז עצם חד באזור העקב. דורבן הוא אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכאבים בעקב.

הטיפול בדורבן בעקב יכול להיעשות בשלל דרכים כמו גלי הלם חשמליים ושינויים בפעילות הגופנית, אך בכך מקרה חשוב להתאים מדרסים ביו דינמיים עם שקע באזור הדורבן כדי להפחית את הגירוי והכאב ובמקביל הפעולה הביו-דינמית תאמן את הרצועה הפלנטרית.

טיפול בעצם בולטת בכף הרגל
אולי יעניין אותך גם

מאמרים נוספים