הקליניקות של בטר באלאנס עובדות כרגיל במהלך הסגר - בהתאם להנחיות התו הסגול

מאיזה גיל אפשר להשתמש במדרסים?

מדרסים » מאיזה גיל אפשר להשתמש במדרסים?

כהורים, אנו יודעים שחשוב לשים לב להתפתחות התקינה של ילדינו ולבריאותם. הערנות הזו חשובה מאוד מכיוון שבגילאים הקטנים יש חשיבות רבה להמשך התפתחות הילד. רצוי מאוד לטפל בבעיות בתחילת היווצרותן, מהסיבה שכך ניתן למנוע את החמרת הבעיה לאורך השנים ואף נזקים בלתי הפיכים שיכולים להשפיע על המשך החיים הבוגרים של הילד. כמו כן, זה נכון לכל תחום הקשור בבריאות ילדינו וכמובן גם לתחום האורטופדי. 

בעיות נפוצות בכף רגל של ילדים

אחת הבעיות הנפוצות ביותר אצל ילדים הינה פלטפוס – כף רגל “שטוחה”. זהו מצב שבו הקשת בכף הרגל נוטה לצנוח ובכך מאבדת את צורתה הקשתית והתקינה. אצל פעוטות שמתחילים בצעדיהם הראשונים ועד גיל 4 לעיתים נוצרת אשליה של פלטפוס למראית העין, אך לא בהכרח נכון הדבר היות ובגילאים אלו מבנה עצמות הרגל אינו בשל. לכן חשוב מאוד לא להסיק מסקנות מהירות ואפשר להתייעץ עם רופא מומחה. מומלץ להגיע לביקורת אצל אורתופד ילדים בראשית צעדיו הראשונים של הפעוט על מנת לאבחן האם קיימות בעיות אורטופדיות המצריכות טיפול. חשוב לדעת שבגיל צעיר אין לפנות להתאמת מדרסים ללא הפניה של אורתופד המאבחן בצורך ממשי לכך וללא המלצה על סוג המדרסים לנעליים.

בנוסף, חשוב לשים לב אם הליכתו של הילד אינה תקינה: האם הוא הולך על קצות האצבעות? האם הוא מתלונן על כאבי גב או רגליים? האם קשת כף הרגל קמורה יתר על המידה? בכל ספק או שאלה ההמלצה היא לפנות לאבחון אצל רופא אורתופד מומחה.

מאיזה גיל מומלץ להשתמש במדרסים?

חשוב להבין שכפות הרגליים ממשיכות לגדול ולהתעצב לאורך כל תקופת ההתבגרות וחלקים שונים מהם מסיימים את התפתחותם בתקופות זמן שונות. כך לדוגמה, התפתחות קשת כף הרגל מסתיימת ולמעשה מתקבעת בגילאי 7-8 ולאחר מכן, במשך 10 שנים היא ממשיכה לגדול ולהתארך.

נתון מיוחד זה מציב בפנינו דילמה: מחד, מדרסים לילדים עלולים לפגוע בהתפתחות הטבעית של הרגל. מאידך, כאשר קיימת נטייה לבעיה מבנית בכף הרגל, או כאשר קיימים כאבים המקשים של אורח חייו של הילד, טיפול בעזרת מדרסים מומלץ מאוד. לכן חשוב לפנות לרופא מומחה באורתופדיה על מנת לפעול על פי חוות דעת מקצועית.

מדרסים לילדים
אולי יעניין אותך גם

מאמרים נוספים