הקליניקות של בטר באלאנס עובדות כרגיל במהלך הסגר - בהתאם להנחיות התו הסגול

מדרסים כטיפול רפואי

מדרסים » מדרסים כטיפול רפואי

ההשפעה החיובית של מדרסים על אנשים הסובלים מבעיות רפואיות בכפות הרגליים ובגב התחתון הוכחה שוב ושוב במחקרים מכל רחבי העולם. מספר מחקרים הראו ראיות ליעילותם של מדרסים כטיפול רפואי עבור אנשים מכל הסוגים, החל ממחקרים על חולים הסובלים מדלקת פרקים שחוו הקלה משמעותית בכאבים, ועד נשים ללא בעיות רפואיות מיוחדות שהראו ירידה משמעותית ברמות הכאבים.

האם רופאים מאמינים ביעילות של מדרסים כטיפול רפואי?

רופא אורטופד עשוי לתת לכם מרשם למדרסים בהתאמה אישית לטיפול בבעיות אורתופדיות שונות. מדרסים יכולים להיות חלק מתוכנית טיפול מקיפה לטיפול בתסמינים שונים בכפות הרגליים, בברכיים, בגב התחתון, בגב העליון, בשכמות, בכתפיים ובצוואר. חלק מהמטרות שרופא יכול להשיג לטיפול אורתופדי כוללות:

●      טיפול בעיוותים בכף הרגל

●      שיפור יציבה

●      מתן תמיכה לקרסול

●      צמצום הסיכון לפציעות נוספות

מדרסים בהתאמה אישית הם מן הסתם יותר מסתם מדרסים שתוכלו לקנות בסופר פארם. הם מיוצרים בהתאם לכפות הרגליים שלכם במטרה לסייע לכם ללכת בצורה יציבה ונכונה יותר, לפזר עומסים על פני מנח כף הרגל באופן שווה ולהוריד לחץ מאזורים כואבים ברגל. כאשר רופאים נותנים למטופלים מרשם למדרסים כטיפול רפואי לרוב הם יקפידו להורות בנוסף על תרגילים לחיזוק שרירים ברגליים ובגב.

כיצד מאבחנים אורטופדים בעיות בכפות הרגליים?

רופאים אורטופדים תחילה יבקשו מהמטופל לתאר את כאביו, מתי הם התחילו, מה מחמיר אותם ומה גורם להם להשתפר. לאחר מכן יבצעו הרופאים סדרה של בדיקות גופניות במטרה לאתר את מרכז הכאב ו/או עיוותים שונים בכף הרגל.

סביר להניח שהרופא יבקש ממטופליו ללכת ולבצע פעילויות אחרות כדי לקבוע כיצד הרגליים והקרסוליים ממוקמים במהלך תרגילים מסוימים. חלק מהרופאים יחזיקו מכשיר הדמיה ממוחשב בדומה למכשיר ההדמיה של בטר באלאנס הממפה את מקום המפגש של כפות הרגליים עם הקרקע. בניגוד לטכנולוגיית ההדמיה של בטר באלאנס, הדמיה זו אינה יכולה לסייע בהתאמת מדרס אלא רק באבחון המיקום המדויק וסוג הבעיות במבנה ותפקוד כפות הרגליים.

רופאים אורטופדים עשויים גם להמליץ ​​על הדמיה מסורתית של כפות הרגליים שלך, כגון צילום רנטגן, סריקת עצם או MRI שיכולים לעזור להם לזהות אזורים של דלקת פרקים, נזק או פציעה.

כיצד יכולים מדרסים לעזור?

לעתים קרובות, מדרסים הם רק חלק אחד מתוך משטר טיפולים הוליסטי שמטרתו לפתור בעיות אורטופדיות בכפות הרגליים, בברכיים, בגב התחתון, בגב העליון, בשכמות, בכתפיים ובצוואר. במקרים אחרים משמשים מדרסים כטיפול רפואי בפני עצמו במטרה לפתור בעיות מבניות בכף הרגל. המדרסים מסייעים להקלת הכאב באופן מיידי, משפרים את ההליכה והיציבה, מפזרים עומסים על פני מנח כף הרגל ומספקים חווית הליכה חדשה ומשוחררת מכאבים.

מדרסים כטיפול רפואי
אולי יעניין אותך גם

מאמרים נוספים