הקליניקות של בטר באלאנס עובדות כרגיל במהלך הסגר - בהתאם להנחיות התו הסגול

מדרסים לדורבן

רקמת החיתולית הכפית ((Plantar Fascia היא רקמה הנמתחת בין אזור העקב לאצבעות כף הרגל. תפקידה של רקמה זו היא לספוג את הזעזועים בכף הרגל במהלך ההליכה. כאשר קיים עומס יתר על הרגליים והרקמות, עשויה להיווצר דלקת בחלק זה. מצב זה נקרא דורבן. על פי הערכות שונות אחד מכל עשרה אנשים יסבול מדורבן לפחות פעם אחת במהלך חייו. הדורבן גורם לכאבים חדים ודקירות באזור העקב כאשר בדרך כלל הכאבים מופיעים לרוב בבוקר ומופחתים מעט במהלך היום. עמידה ממושכת או פעילות גופנית עשויה לגרום להחמרת הדלקת.

גורמי סיכון העשויים להגביר את הסיכוי להופעת דורבן ברגל:

הגורם העיקרי להופעת הדורבן בכף הרגל הוא עומס רב המופעל על הרקמה החיתולית הכפית ועלול לגרום לקרעים קטנים ברצועה באזור זה. קרעים אלה יכולים לגרור לתגובה דלקתית בעיקר באזור העקב. ישנם גורמי סיכון נוספים המגבירים את הסיכוי להופעת הדורבן:

  • גיל – אנשים בגילאי 40-60 יהיו בעלי סיכון גבוה יותר לסבול מהדורבן.
  • ספורט – עיסוק ספורטיבי קבוע המפעיל לחץ על העקב עשוי לגרום לדורבן בכף הרגל. לדוגמה בעת פעילות ספורטיבית כגון ריצה, ריקוד, כדורסל, כדורגל ועוד.
  • מבנה כף הרגל – צעידה שאיננה מבוצעת בצורה נכונה/בריאה או מבנה מיוחד של כף הרגל (כמו פלטפוס למשל) עשויים גם כן לגרום להיווצרות דלקת.
  • משקף עודף – משקף עודף מוסיף לחץ גדול יותר על העקב.

כיצד ניתן לטפל בדורבן בעקב?

שיטת הטיפול המקובלת ביותר לטיפול בדורבן היא באמצעות מנוחה והנחת קרח מפעם לפעם על האזור הדלקתי. לעתים הרופא ממליץ על שימוש משכך כאבים על מנת להפחית מעט מהכאבים בעת ההליכה. כדי להפחית מהלחץ על העקב בפעילות היומיומית, בעמידה ובהליכה מומלץ להשתמש בנעלי ספורט איכותיות וכן במדרסים לדורבן מותאמים אישית עם תרכובת PORON XRD בעלת כושר בלימת זעזועים גבוהה משמעותית ממדרסים רגילים (פי 9 משאר החומרים בעולם המדרסים).

מדרסים לדורבן בהתאמה אישית:

המדרסים של Better Balance הם המדרסים המובילים בישראל להקל על כאבי דורבן ושימוש בתקופת ההחלמה מדורבן וכן שימוש שוטף המסייע בהפחתת הסיכון לחזרתו בעתיד. באמצעות טכנולוגיה ממוחשבת המתקדמת ביותר בעולם טכנאי המדרסים של בטר באלאנס יבצע אבחון וסריקה בדיוק של 100% לכף הרגל בקליניקות הרפואיות שלנו. תוך כרבע שעה תוכלו לצאת מהקליניקה עם המדרסים האורטופדיים החדשים שלכם וכבר להרגיש הקלה בכאבים. התאמת המדרס ב-100% לכף הרגל מתבצעת ע"י טכנולוגיה תרמופלסטית המאפשרת לשכבה התחתונה במדרס (פלטת PTT) לשנות צורה בהתאם לצורת הרגל של המטופל.

המדרסים לדורבן של בטר באלאנס מסייעים לטיפול בכפות הרגליים, בעקב, בכאבי ברכיים, כאבי גב תחתון, כאבי גב עליון וכאבי רגליים.

לאבחון וסריקה ממחושבת ללא עלות וללא התחייבות צרו קשר במוקד המידע וזימון התורים של בטר באלאנס בטלפון 3511*

מדרסים לדורבן
אולי יעניין אותך גם

מאמרים נוספים