הקליניקות של בטר באלאנס עובדות כרגיל במהלך הסגר - בהתאם להנחיות התו הסגול

מדרסים לחיילים

מדרסים » מדרסים לחיילים
מדרסים לחיילים

הידעתם כי פציעות אורתופדיות הן הסיבה מס’ 1 להכרה בחייל כנכה צה”ל?

חיילים רבים מדווחים על כאבים ובעיות רפואיות אורטופדיות רבות החל מתקופת ההכשרה והאימונים. נתון שפורסם לאחרונה מראה כי כ-3.5% מכלל החיילים הנמצאים במסלולי ההכשרה ליחידות השדה נושרים עקב בעיות אורטופדיות – מספר חיילים זה שווה ערך למספר החיילים המשרתים בגדוד שלם בצבא! בהשוואה לכלל הנושרים בצבא – מדובר על מספר בלתי נתפס המהווה כ-80% מכלל הנושרים. עפ”י מחקר של מכון וינגייט, השכיחות הגבוהה ביותר של פציעות הרגליים הן בכפות הרגליים, בקרסוליים ובברכיים.

מדרסים לחיילים מסייעים במניעת פציעות, מפחיתים עומסים על כפות הרגליים ומסייעים לחיילים לעבור את ההכשרה התובענית במינימום כאבים.

איך מונעים פציעות אורטופדיות בצבא?

אנחנו אוהבים לחשוב על חיילים כצעירים בלתי מנוצחים. אבל האמת היא שהשירות הצבאי יכול לגרום לעומסים קשים גם על גופם של החזקים ביותר. ישנם מספר צעדים חשובים שניתן לבצע כדי למנוע פציעות אורטופדיות מיותרות.

בחירת נעליים נוחות

הנעליים הצבאיות מתחלקות לשני סוגים: נעלי חי”ר ונעליים צבאיות סטנדרטיות. נעלי חי”ר נוחות יותר, קלות יותר, מיועדות בעיקר ללוחמים ומשמשות לאימונים, תפקידי שדה ולחימה, בעוד שנעליים צבאיות סטנדרטיות הן כבדות יותר, מיועדות לרוב לחיילים בתפקידים משרדיים ובשל משקלם הרב עלולות להחמיר בעיות אורטופדיות רפואיות בעיקר בכפות הרגליים, בברכיים ובגב.

למרות שאין אפשרות בחירה בין סוגי הנעליים (נעלי חי”ר / נעלי צבא סטנדרטיות), חשוב להקפיד על בחירת נעל בגודל המתאים אשר תחזיק את כף הרגל היטב ושלא תגרום לכאבים בברכיים בעת ההליכה. חשוב מאוד לשים לב, כי במידה וחלה טעות במידת הנעל וקיבלתם זוג נעליים במידה שאינה מתאימה בדיוק לכף הרגל, ניתן לבקש החלפה של הנעלים. זוהי זכות בסיסית של כל חייל וחיילת. כדאי לנסות ללכת או אפילו לרוץ קצת עם הנעל כדי לוודא התאמה מושלמת. המלצה שלנו – אם כף הרגל שלכם רחבה או צרה מאוד, נסו כמה זוגות נעליים ובחרו את הנעל המתאימה ביותר מבחינת הרוחב.

מדרסים לחיילים

מדרסים לחיילים מתאימים הן לנעלי חי”ר והן לנעליים צבאיות סטנדרטיות. מדרסים לחיילים מיועדים הן לחיילים קרביים ו/או חיילים בתפקידי שדה והן לחיילים העומדים במשך שעות רבות ביום על הרגליים (כגון חיילים בתפקידי הוראה והדרכה), חיילים המשתמשים ברגליים לצורך נהיגה מרובה וחיילים המשרתים בתפקיד משרדי ונמצאים רוב היום בתנוחת ישיבה.

מדרסים לחיילים מאפשרים פיזור עומסים תקין על פני כל כף רגל ומסייעים במניעת פציעות אורטופדיות. מדרסים אורטופדיים אשר מותאמים באופן אישי לכל חייל הינם חשובים במיוחד עבור חיילים הנושאים משקלים כבדים, מטפלים בבעיות רפואיות כגון פלטפוס, הולפוס, דורבן, וכן מסייעים במניעה של בעיות רפואיות אורטופדיות חדשות בזמן הצבא.

מי צריך מדרסים לחיילים?

חיילים רבים נמצאים בסיכון גבוה להיפצע בזמן השירות הצבאי ולכן מומלץ להתאים מדרסים המתאימים בהתאמה מלאה לכף הרגל עם תחילת השירות הצבאי.

  • חיילים הסובלים מבעיות אורטופדיות בכף הרגל (פלטפוס, הולפוס, דורבן, מורטון נוירומה, פלנטר פציטיס, הלוקס ולגוס, בוניון החייטים, אצבעות פטיש וכו’)
  • חיילים בעלי מבנה כף רגל רחב / צר
  • חיילים הסובלים מעודף משקל
  • חיילים הסובלים מסוכרת
  • חיילים הסובלים מכאבי ברכיים / גב
  • חיילים קרביים הסוחבים באופן קבוע משקלים כבדים על הגב
  • חיילים המשרתים כנהגים צבאיים

יתרונות המדרסים לחיילים:

יתרון

מאפיין עיקרי

הערות

שיפור ביציבה ועמידה ממושכת ללא מאמץ

תיקון למנח כף רגל, יציבה נכונה, מנח כף רגל תקין ומניעת נזקים עתידיים בעת ביצוע פעולות ממושכות

פיזור עומסים תקין על פני כף רגל, תמיכה בקרסוליים לאורך זמן ממושך וביצוע פעולות מאומצות ללא כאב

תמיכה בכף הרגל

מדרסים ביו-דינמיים בהתאמה אישית מלאה לכף הרגל בשימוש בטכנולוגיית Moldable  ייחודית

שיווי משקל תקין ושמירה על כף הרגל מאווררת ללא ריחות לוואי

מענה לבעיות רפואיות

הזעת יתר, פלטפוס, הולפוס, דורבן, מורטון נוירומה, פלנטר פציטיס, הלוקס ולגוס, בוניון החייטים, אצבעות פטיש ועוד

הפחתת עומסים על כפות הרגליים וסיוע במניעת פציעות אורטופדיות

 

שאלות נפוצות:

נשיאה של משקלים כבדים, פעילויות אינטנסיביות, נהיגה מרובה ונעילה של נעליים למשך זמן רב מפעילה על הגוף וכפות הרגליים עומס רב ונוצרים שלל בעיות אורתופדיות, כאבי גב תחתון, קרסוליים ברכיים ועוד.

מדרסים לחיילים מאפשרים פיזור עומסים תקין על פני כל כף הרגל ומסייעים במניעת פציעות אורטופדיות. מדרסים אורטופדיים מותאמים באופן אישי תוך שימוש בטכנולוגיית סריקה ממוחשבת כחול-לבן ומשפרים את חוסר הנוחות ועייפות היתר ברגליים בעת נעילת נעלי חי”ר או נעליים צבאיות סטנדרטיות.

בהחלט! אחריות מלאה הכוללת התאמה חוזרת ללא עלות במידת הצורך במהלך השנתיים הראשונות.

התאמה חוזרת ללא עלות במידת הצורך במהלך השנתיים הראשונות.