הקליניקות של בטר באלאנס עובדות כרגיל במהלך הסגר - בהתאם להנחיות התו הסגול

פרונציה

בעיות נפוצות
פרונציה

מה היא פרונציה? למה היא חשובה? ואיך היא משפיעה על הגוף שלנו?. אנחנו ב Better Balance מוכרים מדרסים טיפוליים ביו דינמיים המותאמים באופן אישי בטכנולוגיית Moldable המתאימים גם לטיפול בפרונציה.

מה היא פרונציה? פרונציה היא מונח המתאר כיצד כף הרגל שלנו מתגלגלת מעט פנימה כאשר אנחנו הולכים או רצים. פרונציה מהווה שלב חשוב, בריא ורצוי במעגל ההליכה שכן היא תורמת לשיכוך זעזועים ולהתאמת ההליכה למשטחים שאינם ישרים.

במידה וכף הרגל מתגלגלת פנימה יתר על המידה, המצב נקרא overpronation ובעקבותיו עלולות להופיע בעיות בכפות הרגליים, ברגליים, בברכיים, באגן ובגב.

אחד הסימנים לכך שישנה פרונציה מוגברת הוא שחיקה לא סימטרית של סוליות הנעליים, כך שהחלק הפנימי של הסוליה מראה שחיקה גדולה יותר.

מי בסיכון גבוה יותר להתפתחות פרונציה מוגברת

  • מבנה גוף מולד הנוטה לפרונציה מוגברת, כמו למשל הפרש באורכי הרגליים
  • פציעה של כף הרגל
  • השמנת יתר או הריון
  • חולשת שרירים שמתגברת עם הגיל, או כתוצאה מעומס יתר
  • נעילת נעלי עקב לפרקי זמן ארוכים, או נעילת נעליים שאינן תומכות בקשת כף הרגל כראוי.
  • פלטפוס

 מהם התסמינים של פרונציה מוגברת?

איך תדעו האם אתם סובלים פרונציה מוגברת? אנחנו ב Better Balance נתקלים בישראלים רבים הנעזרים במדרסים אורטופדיים להתגבר על תסמיני פרונציה מוגברת. התסמינים העיקריים הם כאבים בכפות הרגליים, ברגליים, בברכיים או בגב לאחר הליכה או ריצה,  זאת עקב יציבה בלתי מאוזנת של הגוף הגורמת לפרונציה מוגברת. בנוסף, ייתכנו כאבי שרירים ברגליים ואף הופעת הלוקס וולגוס או קלוס (איזור שבו העור מתעבה עקב חיכוך חוזר ונשנה).

מניעה וטיפול

  • תרגילים ומתיחות לרגליים ולכפות הרגליים, המותאמים להקלת העומס על השרירים במצבי פרונציה מוגברת
  • שימוש בנעליים המספקות תמיכה ראויה לקשת כף הרגל, ובעלות סוליה קשיחה אשר תורמת לייצוב כפות הרגליים, תוך הימנעות מנעילת נעלי עקב.
  • מדרסים לריצה אשר יתרמו לייצוב כפות הרגליים ולספיגת זעזועים בעת הליכה או ריצה.

חשיבות התאמת מדרסים אישיים.

הרפלקסולוגים מאמינים כי אין להפריד בין הגוף לנפש. כף הרגל מתחלקת לכמה אזורים וכל אזור מייצג ומשקף יסוד בטבע, אשר לו תכונות והשפעות שונות על איברי הגוף ועל הנפש. אנחנו Better Balance מייצרים מדרסים בהתאמה אישית מתוך חשיבה כי אין כף רגל אחת זהה לכף רגל אחרת. המדרסים שלנו מעניקים פתרון אישי לסובלים מפרונציה מוגברת, דורבן בעקב, הלוקס ולגוס, פלטפוס ועוד.

פרונציה
אולי יעניין אותך גם
מאמרים נוספים